TRADICIONÁLIS TÖRÖK HAMMAM RITUÁLÉ

A hagyományos török rituálénk a test felmelegítésével kezdődik, meleg vizes locsolás és gőz segítségével az egyedülálló atmoszférájú hammam szobánkban.

A hagyományos török rituálénk a test felmelegítésével kezdődik, meleg vizes locsolás és gőz segítségével az egyedülálló atmoszférájú hammam szobánkban. Amikor a vendég már kellőképpen ráhangolódott testileg és lelkileg a kezelésre, egy olíva szappanos testmosás és habos kezelés következik a fűtött márvány ágyon. Mindezt habkezeléssel és a levegővel töltött párnás mosdatással, illetve speciális nyújtó és lazító masszázsfogásokkal kombináljuk. A kezelés minden egyes lépése között a terapeuta Vichy zuhannyal és tradicionális öntözéssel tartja vizesen a testet, majd végül 100 %-os bio sheavajjal gondoskodunk a bőr hidratáltságáról és a tökéletes relaxáció érdekében, pedig friss alma szeletekkel és tradicionális teával kínáljuk vendégeinket a teaházban. A 60 perces kezelés esetén vendégeinket hosszabb masszázzsal kényeztetjük.

 

30 perc (egyéb kezeléssel együtt érvényes): 25.800.- HUF
45 perc: 37.000.- HUF
60 perc: 45.000.- HUF

Foglaljon időpontot telefonon vagy online!

Telefonszámunk: +36 1 491 0079

Kérjük, hogy 30 perccel a megbeszélt időpont előtt érkezzen. Így a bejelentkezés kényelmesebb és kellemesebb lesz. Kérjük, minden egyes kezelés előtt töltse ki az egészségügyi adatlapunkat, ezzel az Ön kezelését szeretnének tökéletessé tenni. Kérem, jelezze, ha várandós, műtéten esett át, vagy bármilyen betegségben szenved. Felhívjuk a szíves figyelmét, hogy az alkohol fogyasztása a kezelések előtt, közben, és közvetlenül a kezelések után nem javasolt.

Megértésüket köszönjük

AMIT A TRADICIONÁLIS TÖRÖK HAMMAM RITUÁLÉRÓL TUDNI KELL

Egy ma is élő tradíció – Hammam fürdetés

A török fürdő, másnéven Hammam, a korai római fürdő, és gőzfürdő ma is haszálatos változata. Nyugat-Európában a viktoriánus korban terjedt el és vált népszerűvé mint kikapocsolódási forma. Az első, viktoriánus kori török fürdő 1861-ben nyílt meg Londonban, az iszlám és a viktoriánus hammam közti különbség a szertartástnak helyt adó szoba levegőjében, és felosztásában rejlett, míg a viktoriánus hammamot száraz levegőjű helyiségben végezték, egy hidegvizes medencével kiegészítve, melybe a fürdőző a kezelést követően csobbanhatott, addig az iszlám szertartás medence nélkül, és igen párás kezelőben zajlott.

A Hammam gyökerei
A szertartás az iszlám vallás öt pilléréhez köthető, minek egyik eleme az ima, melyet tradicionális mosdás előz meg, ennek két fajtája – a kéz, az arc és a lábak tiszta vízzel való mosdatása, és a teljes testet tisztító fürdetés. Így a gőzfürdők azok számára, akik az imádságot megelőzően egy nagyobb, testet és lelket “megtisztító” fürdetésben szerettek volna részesülni, a mecsetek mellé települtek.

Hammam hazánkban
Magyarországon a török hódoltság idején terjedtek el a fürdők, hazánk gazdag gyógy- és termálvizes forrásainak köszönhetően országszerte több tucat fürdő épült. A 17. században kezdett igazán fellendülni a fürdőkultúra, immár már nem csak a férfiak élvezhették a fürdők által nyújtott szoláltatásokat, hanem szigorúan elkülönítve, önálló helyiséget kaptak a hölgyek is. Törökországban ma is hatalmas népszerűségnek örvend a tradíció, megőrizve a korabeli hammam rituálék hangulatát, fürdőmesterek segítenek a tisztulási és megújulási folyamatokban.

Az itthon szinte feledésbemerült hagyomány a wellness kultúra újjáéledésével lett ismét népszerű, a rituálé ma már több budapesti és vidéki spa kínálatában megtalálható. A hagyományokat megőrizve, előmelegített, 100%-os páratartalmú szobában a fürdőmester a fürdető szertartást masszázzsal kombinálja.

A hammam pozitív hatásai:
– serkenti a vérkeringést
– baktérium és vírusölő hatása közismert
– ellazítja az izmokat
– stressz- és feszültségoldó

Mikor nem ajánlott?
– Vérkeringési problémái vannak
– Bőrfertőzés esetén
– Szívbeteg, vérnyomásproblémák